Fashion Paris
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fashion Paris

RPG forum
 
KazaloKazalo  PortalPortal  Latest imagesLatest images  IščiIšči  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Glavne F.P. Agencije
Po forumu vas vodijo..

RPG pravila I2 RPG pravila I1

Stephanie

Ashley

Čas
Trenutno je v Fashion Parizu POLETJE.

RPG pravila Le_fetish43

RPG pravila Le_fetish37

Smo v mesecu JUNIJU.

Trenutno potekajo MODNE REVIJE KOPALK.

Kako dolgo še do tedna mode?

Čez -||- dni
Sezona
Trenutno popularno:
High fashion, karirasti vzorci.
Maj 2024
PonTorSreČetPetSobNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar



 

 RPG pravila

Go down 
AvtorSporočilo
Stephanie
Glavna fotografinja
Stephanie


Število prispevkov : 64
Age : 29
Location : V Modnem Parizu
Registration date : 30/08/2008

RPG pravila Empty
ObjavljaNaslov sporočila: RPG pravila   RPG pravila EmptySob Avg 30, 2008 11:18 am

Moram reči, da sem skoraj 100%, da vsi pravkar prijavljeni na Paris Fashion poznajo RPG pravila. Kar pomeni, da vejo kako je v RPG predelu potrebno pisati. Kaj pravzaprav sploh pomeni RPG? - Role Play Game, vse je zamišljeno kot nekakšna igra. Vsak si zamisli in opiše svoj lik, kakor si ga sam predstavlja in kakor si sam želi. Lik vodiš skozi veliko ovir, a tokratni RPG forum govori o Modnem Parizu, kamor zaidejo vrhunski fotomodeli in znani modni keratorji. Beri dalje!

RPG, kako pisati?
  • - Pišeš v 3. osebi in sicer v pretekliku! Pisati moraš tako, da pišeš, kar se njemu/njej dogaja in ne tebi. To pomeni, da je tu pisanje v 3. osebi EDNINE. Med pisanjem je zaželjeno, da izrazujete čustva, ki jhi vaš lik doživlja v tistem trenutku. Ko želite nekaj izerčti, morate narediti navedek. Kar pomeni da uporabite narekovaje!

    PRIMER:
    Stephanie se je zaspano odvlekla v kopalnico in skoraj zakričala od groze. Njen včerajšni, sedaj zelo razmazan, make-up jo je postaral za najmanj 10 let. Panično si je brisačo vrgla čez obraz in odhitela v spalnico. Kar naenkrat je nekdo močno potrkal na njena vrata. Bila je njena cimra Summer, ki ji je veselo sporočila, da je danes ona pripravila zajtrk. "Zakon Summ! Pridem čez pet minut, samo uredim se še!" ji je zaklicala iz kopalnice, kjer je njen obraz že pridobival podobo pravega fotomodela. Oddahnila si je, ko je še zadnjič preverila, da si je lepo občrtala oči z barvico in na lica nanesla rahlo rožnat puder. Takoj za tem, se je še vedno v pižami odpravila v kuhinjo in sedla za mizo. Njena sostanovalka, je že na jedilno mizo postavila dietne palačinke. Z nasmehom ji je še dejala, da so ravno po njenem okusu. "Hvala Summ! Super si!" se ji je z nasmehom zahvalila in že pričela obdelovati prvo palačinko.

    - Tudi bolj zanimivo je, če boste velikokrat tudi kaj pomislili. Vaše misli opisujete preprosto in naj ne bojo predolge. Vse misli zapišite v Italic - poševni pisavi!

    PRIMER:
    Bila je vesela, da jo je njena sostanovalka Summer pospremila do studija, kjer naj bi danes posnela fotografije za njenega modnega kreatorja. Lahko sem vesela, da imam Summ. Najboljša je! je pomislila in se nasmehnila, nato pa objela svojo najboljšo prijateljico.

    - Torej prepovedano je uporabljati bold (krepko), italic (poševno) in underline (podčrtano) pisavo. Italic se uporablja le, ko lik izraža svoje misli!

    - Še eno pomembno pravilo! Prepovedano je pisati dogajanje drugega lika. Kar pomeni, da lahko pišete izključno le za svoj lik. Opisujete lahko kar je nasproten lik že izrekel ali tisto, kar je opisal kaj se z njim dogaja!

    PRIMER:
    [Summer] Bila sem tako zelo žalostna, ker mi je Stephanie tako pomembno stvar prikrila. je pomislila in na skrivaj ji je po licih spolzela majhna solza. Čeprav se ji je Steph tako vneto opravičevala, te stvari dejansko ni mogla zlahka pozabiti. "Ne Stephanie! Še vedno ne morem verjet, da mi ne zaupaš.." je na pol jokavo še pripomnila ter stekla v svojo sobo in se zaklenila. Še nekajkrat je slišala tisto besedo 'orosti mi' a se vseeno ni zmenila zanjo.

    [Stephanie]Stephanie je bila tako jezna sama nase, ker je svoji najboljši prijateljici prikrila, nekaj kar je skoraj nedopustno. Ni je želela zgubiti, saj je v vsem Parizu najbolj zaupala le njej. "Oprosti mi Summ! Res mi je žal!" je ponavljala v nedogled. Še bolj je bila žalostna, ko je Summer po licu zdrsnila solza. Tudi Steph, je hitro pričela jokati a očitno Summer ni bilo mar kako se v resnici tudi ona počuti. "Summer! Res mi je žal!" je še zadnjič obupano izustila ob njenih zaklenjenih vratih..

    - Kaj pomen OOC? Pomeni Out Of Character, kar pomeni, da če želite povedati nekj nasprotni osebi, ki vodi svoj lik, nekaj izzven RPG-ja uporabite [...] ali ((...)).

    PRIMER:
    Stephanie se je zaspano odvlekla v kopalnico in skoraj zakričala od groze. Njen včerajšni, sedaj zelo razmazan, make-up jo je postaral za najmanj 10 let. Panično si je brisačo vrgla čez obraz in odhitela v spalnico. Kar naenkrat je nekdo močno potrkal na njena vrata. Bila je njena cimra Summer, ki ji je veselo sporočila, da je danes ona pripravila zajtrk. "Zakon Summ! Pridem čez pet minut, samo uredim se še!" ji je zaklicala iz kopalnice, kjer je njen obraz že pridobival podobo pravega fotomodela. Oddahnila si je, ko je še zadnjič preverila, da si je lepo občrtala oči z barvico in na lica nanesla rahlo rožnat puder. Takoj za tem, se je še vedno v pižami odpravila v kuhinjo in sedla za mizo. Njena sostanovalka, je že na jedilno mizo postavila dietne palačinke. Z nasmehom ji je še dejala, da so ravno po njenem okusu. "Hvala Summ! Super si!" se ji je z nasmehom zahvalila in že pričela obdelovati prvo palačinko.

    ((se opravičujem za kratek post.. Pomanjkanje domišljije =S)) ali / oz. [se opravičujem za kratek post.. Pomanjkanje domišljije =S]

    OOC-ji so kratki, kar poemni, da je proti pravilom pisati dolge OOC-je!



OSTALA RPG PRAVILA?
  • Ni jih veliko a vseeno:

    - Vaša imena morajo biti izvirna in ne imena slavnih oseb.

    - Zaželjeno je, da opisujete okolico dogajanja. Opisujte vaše odzive, vaše reakcije.. Misli in vse kar se iz vaših oči vidi. S tem boste popestrili branje ostalim uporabnikom in osebi, s katero se v tistem trenutku pogovarjate.

    - Seveda je veliko pravilo tudi SLOVNICA! Pisati slovnično, nekaterim predstavlja veliko težavo, a če želite sodelovati v RPG morate obvezno to upoštevati. Torej obvezne so pike, vprašaji, vejice.. In seveda presledki za pikami/vejicami!

    - Vsak post mora vsebovati vsaj 6 vrstic RPG pisanja. Torej če ne veste kaj bi dopisali, opisujte in opisujte.

    - In za konec še: Ob pisanju se zabavajte! Ne pozabite tega, da je RPG nekaj fantastičnega, nekaj kar vam pomaga pri dobrem in razvitem pisanju!




No to bi bilo kar vse glede RPG pisanja! Wink Če še vedno kaj ne razumete, se obrnite na eno od admink.

LP
Nazaj na vrh Go down
http://fashion-paris.rpg-dynasty.com/
 
RPG pravila
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Fashion Paris :: Fashion Paris :: RPG pravila & kazni-
Pojdi na: